Bine ai venit, Vizitator
Username: Password:

SUBIECT: Europa League

Rasp: Europa League #40627

Europa League: Rezultatele inregistrate joi si echipele calificate in semifinale

Dnepr - Club Brugge 1-0 (Shakov '83) (in tur 0-0)

Fiorentina - Dinamo Kiev 2-0 (Gomez '43, Vargas '90) (in tur 1-1)

Napoli - Wolfsburg 2-2 (Callejon '50, Mertens '65 / Klose '72, Perisici '73) (in tur 4-1)

Zenit - FC Sevilla 2-2 (Rondon '48, Hulk '72 / Bacca '6, Gameiro '85) (in tur 1-2)

Europa League, program semifinale:

Napoli - Dnipro
Sevilla - Fiorentina

Semifinalele se vor disputa pe 7 mai (turul) si pe 14 mai (returul). Finala se va disputa pe 27 mai, la Varsovia.
  • daniel
  • Avatarul lui daniel
  • Deconectat
  • Administrator
  • Cuget, deci exist!
  • Posts: 15911
  • Thank you received: 5082
  • Karma: 39
Respecta-te pe tine insuti si ceilalti la randul lor te vor respecta!
Administratorul a dezactivat accesul public la scriere.
Următorii utilizatori v-au mulțumit: Mona si Dan

Rasp: Europa League #40767

Europa League: Rezultatele inregistrate in semifinale

Napoli - Dnepr 1-1 (Lopez '50 / Seleznyov '81)

FC Sevilla - Fiorentina 3-0 (Vidal '17, Vidal '53, Gameiro '75)

Returul este programat joia viitoare, de la ora 22:05.
Finala va avea loc pe 27 mai la Varsovia, pe stadionul Narodowy.
  • daniel
  • Avatarul lui daniel
  • Deconectat
  • Administrator
  • Cuget, deci exist!
  • Posts: 15911
  • Thank you received: 5082
  • Karma: 39
Respecta-te pe tine insuti si ceilalti la randul lor te vor respecta!
Administratorul a dezactivat accesul public la scriere.
Următorii utilizatori v-au mulțumit: Mona si Dan

Rasp: Europa League #40877

Europa League: Rezultatele inregistrate in returul semifinalelor

Fiorentina - Sevilla 0-2 (Bacca '22, Carrico '27)
Dnipro - Napoli 1-0 (Seleznyov '58)

Finala se va juca intre Dnepr si FC Sevilla



FC Sevilla si Dnipri Dnepropetrovsk sunt cele doua formatii calificate in finala editiei 2014/2015 a Europa League. Daca pentru iberici va fi a doua finala consecutiva, echipa din Ucraina se va afla in premiera intr-o finala europeana.

Finala Europa League se va disputa in data de 27 mai, la Varsovia.
  • daniel
  • Avatarul lui daniel
  • Deconectat
  • Administrator
  • Cuget, deci exist!
  • Posts: 15911
  • Thank you received: 5082
  • Karma: 39
Respecta-te pe tine insuti si ceilalti la randul lor te vor respecta!
Administratorul a dezactivat accesul public la scriere.
Următorii utilizatori v-au mulțumit: Mona si Dan

Rasp: Europa League #40962

Europa League: Grande Sevilla triumfa in fata lui Dnipro si castiga pentru a patra oara trofeul

FC Sevilla a castigat finala Europa League invingand Dnipro cu 3-2 in urma uneia dintre cele mai frumoase finale din ultimii ani.




Sevilla si-a castigat un loc in grupele Ligii Campionilor sezonul viitor dupa succesul obtinut aseara in finala Europa League.

FC Sevilla are acum patru trofee ale Ligii Europa in palmares: 2005/2006, 2006/2007, 2013/2014 si 2014/2015, devenind cea mai titrata echipa a acestei competitii.

  • daniel
  • Avatarul lui daniel
  • Deconectat
  • Administrator
  • Cuget, deci exist!
  • Posts: 15911
  • Thank you received: 5082
  • Karma: 39
Respecta-te pe tine insuti si ceilalti la randul lor te vor respecta!
Ultima editare: by daniel.
Administratorul a dezactivat accesul public la scriere.
Următorii utilizatori v-au mulțumit: Mona si Dan

Rasp: Europa League #41729

Europa League 2015-2016



Grupele Europa League au debutat joi seara cu meciurile din prima etapa, iar surprizele nu au intarziat sa apara.

Grupa A

Ajax - Celtic 2-2
Au marcat: Fischer '25, Schone '84/ Bitton '8, Lustig '42

Fenerbahce - Molde 1-3
Au marcat: Nani '42/ Hoiland '36, Elyounoussi '53, Linnes '65

Grupa B

Bordeaux - Liverpool 1-1
Au marcat: Jussie '81/ Lallana '65

Sion - Rubin Kazan 2-1
Au marcat: Konate '11, Konate '82/ Kanunnikov '65

Grupa C

Borussia Dortmund - FK Krasnodar 2-1
Au marcat: Ginter '45, Park '90+3/ Mamaev '12

Qabala - PAOK 0-0

Grupa D

FC Midtjylland - Legia Varsovia 1-0
A marcat: Kucharczyk '60 (ag)

Napoli - Brugge 5-0
Au marcat: Callejon '5 '77, Mertens '19 '25, Hamsik '53

Grupa E

Rapid Viena - Villareal 2-1
Au marcat: Schwab '50, Hofmann '53/ Baptistao '45

Viktoria Plzen - Dinamo Minsk 2-0
Au marcat: Horava '36, Petrzela '75

Grupa F

Groningen - Marseille 0-3
Au marcat: N'Koudou '25, Ocampos '39, Alessandrini '61

Liberec - Braga 0-1
A marcat: Rafa Silva '60

Grupa G

Dnepr - Lazio 1-1
A marcat: Seleznyov '90+4/ Milinkovic-Savic '34

Saint-Etienne - Rosenborg 2-2
Au marcat: Beric '4, Roux '87/ Mikkelsen '16, Svensson '79

Grupa H

Skenderbeu - Besiktas 0-1
A marcat: Sosa '28

Sporting Lisabona - Lokomotiv Moscova 1-3
A marcat: Montero '50/ Samedov '12 '56, Niasse '65

Grupa I

Fiorentina - FC Basel 1-2
Au marcat: Kalinic '4/ Bjarnason '71, Elneny '79

Lech Poznan - Belenenses 0-0

Grupa J

Anderlecht - Monaco 1-1
Au marcat: Gillet '11/ Traore '85

Tottenham - Qarabag 3-1
Au marcat: Son '28 '30, Lamela '86/ Almeida '7

Grupa K

APOEL Nicosia - Schalke 0-3
Au marcat: Matip '28, Huntelaar '35 '71

Asteras Tripolis - Sparta Praga 1-1
Au marcat: Mazza '2/ Lafata '56

Grupa L

Athletic Bilbao - Augsburg 3-1
Au marcat: Aduriz '55 '66, Susaeta '89/ Altintop '15

Parizan Belgrad - AZ Alkmaar 3-2
Au marcat: Oumaru '11 '40, Zivkovic '90/ van der Linden '34, Henriksen '90+3
  • daniel
  • Avatarul lui daniel
  • Deconectat
  • Administrator
  • Cuget, deci exist!
  • Posts: 15911
  • Thank you received: 5082
  • Karma: 39
Respecta-te pe tine insuti si ceilalti la randul lor te vor respecta!
Administratorul a dezactivat accesul public la scriere.
Următorii utilizatori v-au mulțumit: Mona si Dan

Rasp: Europa League #41867

Etapa a doua a grupelor Europa League

Grupa A

Celtic - Fenerbahce 2-2
Au marcat: Griffiths '28, Commons '32/ Fernandao '43 '48

Molde - Ajax 1-1
Au marcat: Hastad '8/ Fischer '19

Grupa B

Liverpool - Sion 1-1
Au marcat: Lallana '4/ Assifuah '18

Rubin Kazan - Bordeaux 0-0

Grupa C

FC Krasnodar - FK Qabala 2-1
Au marcat: Wanderson '8, Smolov '84/ Dodo '50

PAOK - Borussia Dortmund 1-1
Au marcat: Mak '34/ Castro '72

Grupa D

Club Brugge - FC Midtjylland 1-3
Au marcat: Meunier '79/ Sisto '51, Onuachu '67, Novak '74

Legia Varsovia - SSC Napoli 0-2
Au marcat: Mertens '53, Higuain '84

Grup E

Dinamo Minsk - Rapid Viena 0-1
A marcat: Hofmann '54

Villarreal - Viktoria Plzen 1-0
A marcat: Baptistao '56

Grupa F

Braga - FC Groningen 1-0
A marcat: A.Hassan '5

Marseille - Liberec 0-1
A marcat: Coufal '84

Grupa G

Lazio - Saint-Etienne 3-2
Au marcat: Onazi '22, Hoedt '48, Biglia '80/ Sall '6, Monnet-Paquet '84

Rosenborg - Dnipro 0-1
A marcat: Seleznyov '79

Grupa H

Besiktas - Sporting 1-1
Au marcat: G.Tore '61/ Ruiz '16

Lokomotiv Moscova - Skenderbeu 2-0
A marcat: Niasse '35, Samedov '73

Grupa I

Basel - Lech Poznan 2-0
Au marcat: Bjarnason '55, Embolo '90

Belenenses - Fiorentina 0-4
Au marcat: Bernardeschi '18, Babacar '45+1, Tonel '83, Rossi '90

Grupa J

Monaco - Tottenham Hotspur 1-1
Au marcat: El Shaarawy '81/ Lamela '36

Qarabag FK - Anderlecht 1-0
A marcat: Almeida '36

Grupa K

Schalke 04 - Asteras Tripolis 4-0
Au marcat: Di Santo '28 '37 '44, Huntelaar '84

Sparta Praga - APOEL Nicosia 2-0
Au marcat: Fatai '24, Brabec '60

Grupa L

AZ Alkmaar - Athletic Bilbao 2-1
Au marcat: Henriksen '55, Haps '65/ Aduriz '75

Augsburg - Partizan Belgrad 1-3
Au marcat: Bobadilla '58/ Zivkovic '31 '62, Fabricio '54
  • daniel
  • Avatarul lui daniel
  • Deconectat
  • Administrator
  • Cuget, deci exist!
  • Posts: 15911
  • Thank you received: 5082
  • Karma: 39
Respecta-te pe tine insuti si ceilalti la randul lor te vor respecta!
Administratorul a dezactivat accesul public la scriere.
Următorii utilizatori v-au mulțumit: Mona si Dan

Rasp: Europa League #42045

Europa League: Rezultatele inregistrate in etapa a treia a grupelor si clasamentele actualizate

Grupa A

Molde - Celtic 3-1
Fenerhahce - Ajax Amsterdam 1-0

Clasamentul: 1. Molde 7, 3. Fenerbahce 4, 3. Ajax 2, 4. Celtic 2

Grupa B

Liverpool - Rubin Kazan 1-1
Bordeaux - FC Sion 0-1

Clasamentul: 1. Sion 7, 2. Liverpool 3, 3. Rubin Kazan 2, 4. Bordeaux 2

Grupa C

Qabala - Borussia Dortmund 1-3
PAOK - Krasnodar 0-0

Clasamentul: 1. Dortmund 7, 2. Krasnodar 4, 3. PAOK 3, 4. Qabala 1

Grupa D

Legia Varsovia - Club Brugge 1-1
Midtjylland - Napoli 1-4

Clasamentul: 1. Napoli 9, 2. Midtjylland 6, 3. Legia 1, 4. Brugge 1

Grupa E

Villarreal - Dinamo Minsk 4-0
Rapid Viena - Viktoria Plzen 3-2

Clasamentul: 1. Rapid Viena 9, 2. Villarreal 6, 3. Viktoria Plzen 3, 4. Dinamo Minsk 0

Grupa F

Braga - Olympique Marseille 3-2
Slovan Liberec - Groeningen 1-1

Clasamentul: 1. Braga 9, 2. Liberec 4, 3. Marseille 3, 4. Groningen 1

Grupa G

Lazio - Rosenborg 3-1
Dnipro - Saint-Etienne 0-1

Clasamentul: 1. Lazio 7, 2. Saint-Etienne 4, 3. Dnepr 4, 4. Rosenborg 1

Grupa H

Lokomotiv Moscova - Besiktas 1-1
Sporting Lisabona - Skanderbeu 5-1

Clasamentul: 1. Lokomotiv 7, 2. Besiktas 5, 3. SPorting 4, 4. Skenderbeu 0

Grupa I

FC Basel - Belenenses 1-2
Fiorentina - Lech Poznan 1-2

Clasamentul: 1. Basel 6, 2. Lech 4, 3. Belenenses 4, 4. Fiorentina 3

Grupa J

Monaco - Qarabag 1-0
Anderlecht - Tottenham 2-1

Clasamentul: 1. Monaco 5, 2. Tottenham 4, 3. Anderlecht 4, 4. Qarabag 3

Grupa K

Schalke 04 - Sparta Praga 2-2
APOEL - Asteras Tripolis 2-1

Clasamentul: 1. Schalke 7, 2. Sparta Praga 5, 3. APOEL 3, 4. Asteras 1

Grupa L

AZ Alkmaar - Augsburg 0-1
Partizan - Athletic Bilbao 0-2

Clasamentul: 1. Bilbao 6, 2. Partizan 6, 3. Alkmaar 3, 4. Augsburg 3
  • daniel
  • Avatarul lui daniel
  • Deconectat
  • Administrator
  • Cuget, deci exist!
  • Posts: 15911
  • Thank you received: 5082
  • Karma: 39
Respecta-te pe tine insuti si ceilalti la randul lor te vor respecta!
Administratorul a dezactivat accesul public la scriere.

Rasp: Europa League #42109

Europa League: Rezultatele inregistrate si clasamentele actualizate

Grupa A

Ajax - Fenerbahce 0-0
Celtic - Molde 1-2

Clasament: 1. Molde 10, 2. Fenerbahce 5, 3. Ajax 3, 4. Celtic 2

Grupa B

Rubin Kazan - Liverpool 0-1
FC Sion - Bordeaux 1-1

Clasament: 1. Sion 8, 2. Liverpool 6, 3. Bordeaux 3, 4. Rubin Kazan 2

Grupa C

Borussia Dortmund - FK Qabala 4-0
FC Krasnodar - PAOK 2-1

Clasament: 1. Dortmund 10, 2. Krasnodar 7, 3. PAOK 3, 4. Qabala 1

Grupa D

Club Brugge - Legia Varsovia 1-0
Napoli - FC Midtjylland 5-0

Clasament: 1. Napoli 12, 2. Midtjylland 6, 3. Brugge 4, 4. Legia 1

Grupa E

Dinamo Minsk - Villarreal 1-2
Viktoria Plzen - Rapid Viena 1-2

Clasament: 1. Rapid Viena 12, 2. Villareal 9, 3. Viktoria Plzen 3, 4. Dinamo Minsk 0

Grupa F

FC Groningen - Liberec 0-1
Marseille - Braga 1-0

Clasament: 1. Braga 9, 2. Liberec 7, 3. Marseille 6, 4. Groningen 1

Grupa G

Rosenborg - Lazio 0-2
Saint-Etienne - Dnipro 3-0

Clasament: 1. Lazio 10, 2. Saint-Etienne 7, 3. Dnepr 4, Rosenborg 1

Grupa H

Besiktas - Lokomotiv Moscova 1-1
Skenderbeu - Sporting CP 3-0

Clasament: 1. Lokomotiv 8, 2. Besiktas 6, 3. Sporting 4, Skenderbeu 3

Grupa I

Belenenses - FC Basel 0-2
Lech Poznan - Fiorentina 0-2

Clasament: 1. Basel 9, 2. Fiorentina 6, 3. Lech Poznan 4, 4. Belenenses 4

Grupa J

Qarabag FK - Monaco 1-1
Tottenham Hotspur - Anderlecht 2-1

Clasament: 1. Tottenham 7, 2. Monaco 6, 3. Anderlecht 4, 4. Qarabag 4

Grupa K

Asteras - APOEL Nicosia 2-0
Sparta Praga - Schalke 04 1-1

Clasament: 1. Schalke 8, 2. Sparta Praga 6, 3. APOEL 3, 4. Asteras 1

Grupa L

Athletic Bilbao - Partizan Belgrad 5-1
Augsburg - AZ Alkmaar 4-1

Clasament: 1. Bilbao 9, 2. Augsburg 6, 3. Partizan 6, 4. Alkmaar 3
  • daniel
  • Avatarul lui daniel
  • Deconectat
  • Administrator
  • Cuget, deci exist!
  • Posts: 15911
  • Thank you received: 5082
  • Karma: 39
Respecta-te pe tine insuti si ceilalti la randul lor te vor respecta!
Administratorul a dezactivat accesul public la scriere.
Următorii utilizatori v-au mulțumit: Mona si Dan

Rasp: Europa League #42312

Rezultatele inregistrate in Europa League

Iata mai jos rezultatele inregistrate in meciurile din etapa cu numarul cinci din grupele Europa League.
Rezultatele si clasamentele acualizate:

Grupa A

Celtic Rangers - Ajax Amsterdam 1-2 ( McGregor '5/ Milik '22, Cerny '88)
Molde - Fenerbahce Istanbul 0-2 (Fernandao '68, Tufan '84)

Clasament: 1. Molde 10p 2. Fenerbahce 8p 3. Ajax 6p 4. Celtic 2p

Grupa B

FC Liverpool - Bordeaux 2-1 (Milner '38, Benteke '45/ Saivet '33)
Rubin Kazan - Sion 2-0 (Georgiev '72, Devic '90)

Clasament: 1. Liverpool 9p 2. Sion 8p 3. Rubin 5p 4. Bordeaux 3p

Grupa C

PAOK Salonic - FK Qabala 0-0
FC Krasnodar - Borussia Dortmund 1-0 (Mamaev '2)

Clasament: 1. Krasnodar 10p 2. Borussia 10p 3. PAOK 4p 4. Qabala 2p

Grupa D

Club Brugge - SSC Napoli 0-1 (Chiriches '41)
Legia Varsovia - FC Midtjylland 1-0 (Prijovic '35)

Clasament: 1. Napoli 15p 2. Midtjylland 6p 3. Legia 4p 4. Brugge 4p

Grupa E

Villarreal - Rapid Viena 1-0 ( Soriano '78)
Dinamo Minsk - Viktoria Plzen 1-0 (Adamovic '90+3)

Clasament: 1. Villareal 12p 2. Rapid 12p 3. Plzen 3p 4. Minsk 3p

Grupa F

Sporting Braga - Slovan Liberec 2-1 (Ferreira '42, Crislan '92/ Efremov '35)
Olympique Marseille - FC Groningen 2-1 (N'Koudou '28, Batshuayi '88/ Maduro '50)

Clasament: 1. Braga 12p 2. Marseille 9p 3. Liberec 7p 4. Groningen 1p

Grupa G

Lazio Roma - Dnipro 3-1 (Candreva '4, Parolo '68, Djordjevic '93/ Bruno Gama '65)
Rosenborg - Saint-Etienne 1-1 (Soderlund '40/ Roux '80)

Clasament: 1. LAzio 13p 2. Saint Etienne 8p 3. Dnipro 4p 4. Rosenborg 2p

Grupa H

Besiktas Istanbul - Skenderbeu 2-0 (Tosun '35 '78)
Lokomotiv Moscova - Sporting Lisabona 2-4 (Maicon '5, Miranchuk '86/ Montero '20, Ruiz '38, Martins '43, Pereira '60)

Clasament: 1. Besiktas 9p 2. Lokomotiv 8p 3. Sporting 7p 4. Skenderbeu 3p

Grupa I

Basel - Fiorentina 2-2 (Suchy '40, Elneny '74/ Bernardeschi '23 '36)
Belenenses - Lech Poznan 0-0

Clasament: 1. Basel 10p 2. Fiorentina 7p 3. Lech 5p 4. Belenenses 5p

Grupa J

AS Monaco - Anderlecht Bruxelles 0-2 (Gillet '45, Acheampong '78)
Qarabag FK - Tottenham Hotspur 0-1 ( Kane '78)

Clasament: 1. Tottenham 10p 2. Anderlecht 7p 3. Monaco 6p 4. Qarabag 4p

Grupa K

Schalke 04 - APOEL Nicosia 1-0 (Choupo-Moting '86)
Sparta Praga - Asteras Tripolis 1-0 (Brabec '33)

Clasament: 1. Schalke 11p 2. Sparta 9p 3. Asteras 4p 4. APOEL 3p

Grupa L

AZ Alkmaar - Partizan Belgrad 1-2 (Souza '46/ Oumaru '65, Zivkovic '89)
Augsburg - Athletic Bilbao 2-3 (Trochowski '41, Bobadilla '59/ Susaeta '10, Aduriz '83 '86)

Clasament: 1. Bilbao 12p 2. Partizan 9p 3. Augsburg 6p 4. Alkmaar 3p
  • daniel
  • Avatarul lui daniel
  • Deconectat
  • Administrator
  • Cuget, deci exist!
  • Posts: 15911
  • Thank you received: 5082
  • Karma: 39
Respecta-te pe tine insuti si ceilalti la randul lor te vor respecta!
Administratorul a dezactivat accesul public la scriere.
Următorii utilizatori v-au mulțumit: Mona si Dan

Rasp: Europa League #42476

Europa League: Rezultatele din ultima etapa si echipele calificate

Iata rezultatele meciurilor de joi si echipele calificate in saisprezecimi:

Grupa A

Ajax Amsterdam - Molde 1-1 (van de Beek '14/ Singh '29)
Fenerbahce Istanbul - Celtic Glasgow 1-1 (Markovic '39/ Commons '75)

S-au calificat in saisprezecimi Molde si Fenerbahce.

Grupa B

Bordeaux - Rubin Kazan 2-2 (Laborde '58, Rolan '63/ Kanunnikov '31, Ustinov '76)
Sion - FC Liverpool 0-0

S-au calificat in saisprezecimi Liverpool si Sion.

Grupa C

Borussia Dortmund - PAOK Salonic 0-1 (Mak '34)
FK Qabala - FC Krasnodar 0-3 (Sigurdsson '26, Pereira '40, Wanderson '76)

S-au calificat in saisprezecimi FC Krasnodar si Borussia Dortmund.

Grupa D

FC Midtjylland - Club Brugge 1-1 (Sisto '27/ Vossen '68)
SSC Napoli - Legia Varsovia 5-2 (Chalobah '32, Insigne '39, Callejon '57, Mertens '65, Mertens '90/ Vranjes '62, Prijovic '90)

S-au calificat in saisprezecimi Napoli si FC Midtjylland.

Grupa E

Rapid Viena - Dinamo Minsk 2-1 (Hofmann '29, Jelic '59/ Abdussalam '64)
Viktoria Plzen - Villarreal 3-3 (Kolar - pen. '8, Kovarik '65, Horava '90/ Bakambu '40, dos Santos '62, Soriano '90)

S-au calificat in saisprezecimi Rapid Viena si Villarreal.

Grupa F

FC Groningen - Sporting Braga 0-0
Slovan Liberec - Olympique Marseille 2-4 (Bakos - pen. '75, Sural '76/ Batshuayi '14, N'Koudou '43, Barrada '48, Ocampos '90)

S-au calificat in saisprezecimi Sporting Braga si Olympique Marseille.

Grupa G

Dnipro Dnipropetrovsk- Rosenborg 3-0 (Matheus '35, '60, Shakhov '79)
Saint-Etienne - Lazio Roma 1-1 (Eysseric '76/ Matri '52)

S-au calificat in saisprezecimi Lazio Roma si Saint-Etienne.

Grupa H

Skenderbeu - Lokomotiv Moscova 0-3 (Tarasov '18, Oumar Niasse '89, Samedov '90)
Sporting Lisabona - Besiktas Istanbul 3-1 (Slimani '67, Ruiz '72, Gutierrez '77/ Mario Gomez '58)

S-au calificat in saisprezecimi Lokomotiv Moscova si Sporting Lisabona.

Grupa I

Fiorentina - Belenenses 1-0 (Babacar '67)
Lech Poznan - FC Basel 0-1 (Boetius '50)

S-au calificat in saisprezecimi FC Basel si Fiorentina.

Grupa J

Anderlecht Bruxelles - Qarabag FK 2-1 (Najar '28, Okaka Chuka '31/ Quintana '26)
Tottenham Hotspur - AS Monaco 4-1 (Lamela '3, '15, '38, Carroll '78/ El Shaarawy '61)

S-au calificat in saisprezecimi Tottenham Hotspur si Anderlecht Bruxelles.

Grupa K

APOEL Nicosia - Sparta Praga 1-3 (Cavenaghi '6/ Julis '63, Lafata '77, '87)
Asteras Tripolis - Schalke 04 0-4 (Di Santo '29, Choupo-Moting '37, 78, Meyer '86)

S-au calificat in saisprezecimi Schalke 04 si Sparta Praga.

Grupa L

Athletic Bilbao - AZ Alkmaar 2-2 (Sola '43, San Jose - pen. '47/ van Overeem '26, Janssen '88)
Partizan Belgrad - Augsburg 1-3 (Oumarou '11/ Jeong-Ho Hong '45, Verhaegh '51, Bobadilla '89)

S-au calificat in saisprezecimi Athletic Bilbao si Augsburg.

In saisprezecimile UEFA Europa League vor evolua astfel 3 romani - Vlad Chiriches (Napoli), Ciprian Tatarusanu (Fiorentina) si Stefan Radu (Lazio Roma). De asemenea, si echipa lui Mircea Lucescu, Sahtior Donetk, este calificata, dupa ce a terminat pe locul 3 in grupa din Liga Campionilor.
  • daniel
  • Avatarul lui daniel
  • Deconectat
  • Administrator
  • Cuget, deci exist!
  • Posts: 15911
  • Thank you received: 5082
  • Karma: 39
Respecta-te pe tine insuti si ceilalti la randul lor te vor respecta!
Administratorul a dezactivat accesul public la scriere.

Rasp: Europa League #43099

La sediul UEFA de la Nyon, a avut loc tragerea la sorti a meciurilor din 16-imile de finala ale Europa League.

PROGRAMUL MECIURILOR DIN 16-IMI

Valencia - Rapid Viena
Fiorentina - Tottenham
Borussia Dortmund - FC Porto
Fenerbahce - Lokomotiv Moscova
Anderlecht - Olympiacos
Midtjylland - Manchester United
Augsburg - Liverpool
Sparta Praga - FC Krasnodar
Galatasaray - Lazio
FC Sion - SC Braga
Sahtior Donetk - Schalke 04
Marseille - Bilbao
FC Sevilla - Molde
Sporting Lisabona - Leverkusen
Villareal - Napoli
Saint Etienne - FC Basel

Meciurile din aceasta faza se vor disputa in data de 18 februarie - turul si in 25 februarie - returul.
  • daniel
  • Avatarul lui daniel
  • Deconectat
  • Administrator
  • Cuget, deci exist!
  • Posts: 15911
  • Thank you received: 5082
  • Karma: 39
Respecta-te pe tine insuti si ceilalti la randul lor te vor respecta!
Administratorul a dezactivat accesul public la scriere.

Rasp: Europa League #43100

Europa League: Rezultatele inregistrate

Anderlecht - Olympiacos 1-0 (Mbodji '67)

Borussia Dortmund - FC Porto 2-0 (Piszczek '6, Reus '71)

FC Midtjylland - Manchester United 2-1 (Sisto '44, Onuachu '77/ Depay '37)

Fiorentina - Tottenham Hotspur 1-1 (Bernardeschi '59/ Chadli '37)

Saint-Etienne - Basel 3-2 (Sall '9, Monnet-Paquet '39, Bahebeck '77/ Samuel '44, Janko '56)

Sevilla - Molde 3-0 (Llorente '35 '49, Gameiro '72)

Villarreal - SSC Napoli 1-0 (Suarez '82)

Augsburg - Liverpool 0-0

Galatasaray - Lazio 1-1 (Sabri '12/ Milinkovic '21)

Marseille - Athletic Bilbao 0-1 (Aduriz '54)

Sahtior Donetk - Schalke 0-0

Sion - Braga 1-2 (Konate '53/ Stoiljkovic '13, Silva '61)

Sparta Praga - FC Krasnodar 1-0 (Julis '64)

Sporting - Bayer Leverkusen 0-1 (Bellarabi '26)

Valencia - Rapid Viena 6-0 (Mina '4 '25, Parejo '10, Negredo '29, Gomes '35, Rodrigo '89)

Meciurile retur sunt programate pe 24 si 25 februarie.
  • daniel
  • Avatarul lui daniel
  • Deconectat
  • Administrator
  • Cuget, deci exist!
  • Posts: 15911
  • Thank you received: 5082
  • Karma: 39
Respecta-te pe tine insuti si ceilalti la randul lor te vor respecta!
Administratorul a dezactivat accesul public la scriere.
Următorii utilizatori v-au mulțumit: Mona si Dan

Rasp: Europa League #43130

Europa League: Rezultatele inregistrate si echipele calificate in optimi

Iata mai jos rezultatele inregistrate si echipele calificate, al caror nume este scris ingrosat:

Lokomotiv Moscova - Fenerbahce Istanbul 1-1 (Samedov '45/ Topal '83) (1-3 la general)

Athletic Bilbao - Marseille 1-1 (Merino '81/ Batshuayi '40) (2-1 la general)

Bayer Leverkusen - Sporting Lisabona 3-1 (Bellarabi '30, '65, Calhanoglu '87/ Joao Mario '38) (4-1 la general)

FC Krasnodar - Sparta Praga 0-3 (Marecek '51, Frydek '57, Kehinde Fatai '70) (0-4 la general)

Lazio Roma - Galatasaray Istanbul 3-1 (Parolo '59, Felipe Anderson '61, Klose '72/ Oztekin '63) (4-2 la general)

FC Liverpool - Augsburg 1-0 (Milner - pen. '5) (1-0 la general)

Rapid Viena - Valencia 0-4 (Rodrigo '59, Feghouli '64, Piatti '72, Mustafi '88) (0-10 la general)

Schalke 04 - Sahtior Donetk 0-3 (Marlos '26, Ferreyra '63, Kovalenko '77) (0-3 la general)

Olympiacos Pireu - Anderlecht Bruxelles 1-2 (Fortounis - pen. '29/ Acheampong '103, '112) (1-3 la general)

FC Basel - Saint-Etienne 2-1 (Zuffi '15, '90/ 'Bayal Sall '89) (4-4 la general)

FC Porto - Borussia Dortmund 0-1 (Aubameyang '23) (0-3 la general)

Manchester United - FC Midtjylland 5-1 (Bodurov - aut. '32, Rashford '63, '75, Herrera - pen. '87, Depay '90/ Pione Sisto '27) (6-3 la general)

Molde - FC Sevilla 1-0 (Hestad '43) (1-3 la general)

SSC Napoli - Villarreal 1-1 (Hamsik '17/ Pina '59) (1-2 la general)

Tottenham Hotspur - Fiorentina 3-0 (Mason '25, Lamela '63, Rodriguez - aut. '81) (4-1 la general)

Sporting Braga - FC Sion 2-2. Gazdele s-au calificat in optimi, cu scorul general de 4-3.
  • daniel
  • Avatarul lui daniel
  • Deconectat
  • Administrator
  • Cuget, deci exist!
  • Posts: 15911
  • Thank you received: 5082
  • Karma: 39
Respecta-te pe tine insuti si ceilalti la randul lor te vor respecta!
Administratorul a dezactivat accesul public la scriere.

Rasp: Europa League #43131

La sediul UEFA din Nyon, a avut loc tragerea la sorti a meciurilor din optimile de finala ale Europa League.

PROGRAMUL MECIURILOR

Sahtior Donetk - Anderlecht
FC Basel - FC Sevilla
Villareal - Leverkusen
Athletic Bilbao - Valencia
FC Liverpool - Manchester United
Sparta Praga - Lazio
Borussia Dortmund - Tottenham
Fenerbahce - Braga

INFO: Optimile Europa League se vor juca pe 10 martie, turul, si 17 martie, returul.
  • daniel
  • Avatarul lui daniel
  • Deconectat
  • Administrator
  • Cuget, deci exist!
  • Posts: 15911
  • Thank you received: 5082
  • Karma: 39
Respecta-te pe tine insuti si ceilalti la randul lor te vor respecta!
Administratorul a dezactivat accesul public la scriere.
Următorii utilizatori v-au mulțumit: Mona si Dan

Rasp: Europa League #43202

Rezultatele inregistrate in prima mansa a optimilor de finala din Europa League

Bilbao - Valencia 1-0 (Garcia '20)

Liverpool - Manchester United 2-0 (Sturridge '20, Firmino '73)

Sparta Praga - Lazio 1-1 (Frydek '13 / Parolo '39)

Villareal - Leverkusen 2-0 (Bakambu '4, '56)

FC Basel - FC Sevilla 0-0

Borussia Dortmund - Tottenham 3-0 (Aubameyang '30, Reus '61, '70)

Fenerbahce - Braga 1-0 (Topal '82)

Sahtior - Anderlecht 3-1 (Taison '21, Kucher '24, Eduardo '81 / Acheampong '68)

Mansa retur va avea loc saptamana viitoare.
  • daniel
  • Avatarul lui daniel
  • Deconectat
  • Administrator
  • Cuget, deci exist!
  • Posts: 15911
  • Thank you received: 5082
  • Karma: 39
Respecta-te pe tine insuti si ceilalti la randul lor te vor respecta!
Administratorul a dezactivat accesul public la scriere.
Următorii utilizatori v-au mulțumit: Mona si Dan

Prin accesarea acestui site, ești de acord cu faptul că folosim cookies .