Bine ai venit, Vizitator
Username: Password:

SUBIECT: Europa League

Europa League #46847

Europa League: Rezultatele inregistrate in ultima etapa a grupelor, clasamentele finale si echipele calificate in 16-imi

GRUPA A

AEK Larnaca - Bayer Leverkusen 1-5 1-5 (Catala '26 / Kohr '28 si 68, Alario '41 - penalti si '86, Paulinho '78)
Ludogorets - FC Zurich 1-1 (Swierczok '45 / Odey '21)

Clasament:
1. Leverkusen - 13 puncte
2. Zurich - 10 puncte
3. Larnava - 5 puncte
4. Ludogorets - 4 puncte


GRUPA B

Celtic - Salzburg 1-2 (Ntcham '90+4 / Dabbur '67, Gulbrandsen '77)
RB Leipzig - Rosenborg 1-1 (Cunha '47 / Reginiussen '86)

Clasament:
1. Salzburg - 18 puncte
2. Celtic - 9 puncte
3. RB Leipzig - 7 puncte
4. Rosenborg - 1 punct


GRUPA C

FC Copenhaga - Bordeaux 0-1 (Briand '74)
Slavia Praga - Zenit St. Petersburg 2-0 (Zmrhal '32, Stoch '41)

Clasament:
1. Zenit - 11 puncte
2. Slavia Praga - 10 puncte
3. Bordeaux - 7 puncte
4. Copenhaga - 5 puncte


GRUPA D

Dinamo Zagreb - Anderlecht 0-0
Spartak Trnava - Fenerbahce 1-0 (Yilmaz '41)

Clasament:
1. Dinamo Zagreb - 14 puncte
2. Fenerbahce - 8 puncte
3. Spartak Trnava - 7 puncte
4. Anderlecht - 3 puncte


GRUPA E

Arsenal - Qarabag 1-0 (Lacazette '16)
Sporting Lisabona - Vorskla Poltava 3-0 (Montero '17, Luis '35, Dalku '44 - autogol)

Clasament:
1. Arsenal - 16 puncte
2. Sporting - 13 puncte
3. Vorskla - 3 puncte
4. Qarabag - 3 puncte


GRUPA F

Dudelange - Betis 0-0
Olympiacos Piraeus - AC Milan 3-1 (Cisse '60, Zapata '70 - autogol, Fortounis '82 - penalti / Zapata '72)

Clasament:
1. Betis - 12 puncte
2. Olympiacos - 10 puncte
3. AC Milan - 10 puncte
4. Dudelange - 1 punct


GRUPA G

Rapid Viena - Glasgow Rangers 1-0 (Ljubicic '84)
Villarreal - Spartak Moscova 2-0 (Chukwueze '11, Ekambi '48)

Clasament:
1. Villarreal - 10 puncte
2. Rapid Viena - 10 puncte
3. Glasgow Rangers - 6 puncte
4. Spartak Moscova - 5 puncte


GRUPA H

Lazio - Eintracht Frankfurt 1-2 (Correa '56 / Gacinovic '65, Haller '71)
Marseille - Apollon Limassol 1-3 (Thauvin '11 / Maglica '8 - penalti si '30, Stylianou '56)

Clasament:
1. Frankfurt - 18 puncte
2. Lazio - 9 puncte
3. Apollon - 7 puncte
4. Marseille - 1 punct


GRUPA I

Besiktas - Malmo 0-1 (Antonsson '51)
Genk - Sarpsborg 4-0 (Gano '3, Paintsil '5, Berge '64, Aidoo '67)

Clasament:
1. Genk - 11 puncte
2. Malmo - 9 puncte
3. Besiktas - 7 puncte
4. Sarpsborg - 5 puncte


GRUPA J

Anderlecht - Standard Liege 0-0
Sevilla - Krasnodar 3-0 (Ben Yedder '5 si '10, Banega '49 - penalti)

Clasament:
1. Sevilla - 12 puncte
2. Krasnodar - 12 puncte
3. Standard Liege - 10 puncte
4. Akhisarspor - 1 punct


GRUPA K

Dinamo Kiev - Jablonec 0-1 (Dolezal '10)
Rennes - Astana 2-0 (Sarr '68 si '73)

Clasament:
1. Dinamo Kiev - 11 puncte
2. Rennes - 9 puncte
3. Astana - 8 puncte
4. Jablonec - 5 puncte


GRUPA L

PAOK Salonic - BATE Borisov 1-3 (Prijovic '59 / Skavysh '18, Signevich '41 - penalti si '45)
Vidi - Chelsea 2-2 (Ampadu '32 - autogol, Nego '56 / Willian '30, Giroud '75)

Clasament:
1. Chelsea - 16 puncte
2. BATE Borisov - 9 puncte
3. Vidi - 7 puncte
4. PAOK Salonic - 3 puncte


Echipele calificate in primavara europeana:

Bayer Leverkusen, FC Zurich, Salzburg, Celtic, Zenit, Slavia Praga, Dinamo Zagreb, Fenerbahce, Arsenal, Sporting Lisabona, Real Betis, Olympiacos Piraeus, Villarreal, Rapid Viena, Eintracht Frankfurt, Lazio, Genk, Malmo, FC Sevilla, FC Krasnodar, Dinamo Kiev, Rennes, Chelsea si BATE Barisov.

Acestor echipe li se vor alatura formatiile clasate pe locul 3 in grupele Ligii Campionilor:

Club Brugge, Inter, Napoli, Galatasaray, Benfica, Sahtior Donetk, Viktoria Plzen si Valencia.

Tragerea la sorti a meciurilor din 16-imile Europa League se va efectua luni dupa-amiaza.
  • daniel
  • Avatarul lui daniel
  • Deconectat
  • Administrator
  • Cuget, deci exist!
  • Posts: 15911
  • Thank you received: 5082
  • Karma: 39
Respecta-te pe tine insuti si ceilalti la randul lor te vor respecta!
Administratorul a dezactivat accesul public la scriere.
Următorii utilizatori v-au mulțumit: Mona si Dan

Europa League #46857

Europa League: S-au stabilit meciurile din 16-imile de finala

Plzen - Dinamo Zagreb
Club Brugge - Salzburg
Rapid Viena - Inter Milano
Slavia Praga - Genk
FK Krasnodar - Leverkusen

Zurich - Napoli
Malmo - Chelsea
Sahtior - Frankfurt

Celtic - Valencia
Rennes - Betis
Olympiacos - Dinamo Kiev
Lazio - Sevilla
Fenerbahce - Zenit
Sporting Lisabona - Villarreal
BATE - Arsenal
Galatasaray - Benfica

Prima mansa va avea loc pe 12 si 14 februarie, in timp ce mansa retur pe 20 si 21 februarie.
  • daniel
  • Avatarul lui daniel
  • Deconectat
  • Administrator
  • Cuget, deci exist!
  • Posts: 15911
  • Thank you received: 5082
  • Karma: 39
Respecta-te pe tine insuti si ceilalti la randul lor te vor respecta!
Administratorul a dezactivat accesul public la scriere.

Europa League #47065

Europa League: Iata rezultatele complete din sferturi

Rezultatele înregistrate joi în sferturile Europa League:

Arsenal vs Napoli 2-0
(Ramsey '15, Koulibaly '25 autogol)

Benfica vs Frankfurt 4-2
(Joao Felix '21 pen., '43, '54, Dias '50 / Jovic '40, Paciencia '72)

Slavia Praga vs Chelsea 0-1
(Alonso '86)

Villarreal vs Valencia 1-3
(Cazorla '36 pen. / Guedes '6, '90+3, Wass '90+1)

Partidele retur vor avea loc pe 18 aprilie.
  • daniel
  • Avatarul lui daniel
  • Deconectat
  • Administrator
  • Cuget, deci exist!
  • Posts: 15911
  • Thank you received: 5082
  • Karma: 39
Respecta-te pe tine insuti si ceilalti la randul lor te vor respecta!
Administratorul a dezactivat accesul public la scriere.
Următorii utilizatori v-au mulțumit: Mona si Dan

Europa League #47076

Europa League: Rezultatele din sferturile de finala si programul semifinalelor

Napoli - Arsenal 0-1 (in tur 0-2)
A marcat: Lacazette '36

Valencia - Villarreal 2-0 (in tur 3-1)
Au marcat: Toni Lato '13, Guedes '54

Eintracht Frankfurt - Benfica 2-0 (in tur 2-4)
Au marcat: Kostici '37, Rode '67

Chelsea - Slavia Praga 4-3 (in tur 1-0)
Au marcat: Pedro '5, '27, Deli ag. '9, Giroud '13 / Soucek '26, Sevcik '51, '55

Programul semifinalelor este urmatorul:

Arsenal - Valencia
Eintracht Frankfurt - Chelsea

Prima mansa a semifinalelor va avea loc pe 2 mai, in timp ce returul este programat pe 9 mai.
  • daniel
  • Avatarul lui daniel
  • Deconectat
  • Administrator
  • Cuget, deci exist!
  • Posts: 15911
  • Thank you received: 5082
  • Karma: 39
Respecta-te pe tine insuti si ceilalti la randul lor te vor respecta!
Administratorul a dezactivat accesul public la scriere.
Următorii utilizatori v-au mulțumit: Mona si Dan

Prin accesarea acestui site, ești de acord cu faptul că folosim cookies .